Agroturystyka ZGODA Zwardoń

Nocleg w Zwardoniu

Z widokiem na pasmo górskie Beskidu Żywieckiego!

Zwardoń 45 A, 34-373 Zwardoń

Nocleg w Zwardoniu

Ośrodek wypoczynkowy Zgoda jest ulokowany w miejscowości Zwardoń. Mamy tu piękny widok na góry. Dla zapalonych turystów górskich z naszego ośrodka prowadzi tutaj szlak czerwony na Wielką Raczę. Dla osób, które nie chcą pokonywać czterogodzinny szlak jest tu mnóstwo innych tras spacerowych. Dla osób bardziej stacjonarnych mamy przygotowany taras z pięknym widokiem na całe pasmo górskie. W podliżu naszego ośrodka znajduje się sklep spożywczy, stacja narciarska, kościół. Sam pensjonat oferuje dodatki takie jak darmowy parking, kuchnia, WiFi, plac zabaw i wiele innych. Zapraszamy!
Parking
WiFi
Czajnik
Kuchnia
Grill
Plac zabaw
Pokoje dostępne już od 60zł
Spytaj o dostępność
e-mail: kontakt@zgoda-zwardon.pl
tel 1: (+48) 604-515-467
tel 2: (+48) 662-864-141
Ośrodek Wypoczynkowy "Zgoda" jest ulokowany pod adresem Zwardoń 45A, 34-373 Zwardoń. Znajduje się blisko takich miejscowości jak: Żywiec, Skalité, Žilina, Milówka, Istebnam, Rajcza. Miejscowość mieszcząca się w Beskidzie Żywieckim.

Cennik

Usługi podstawowe:

Nocleg w pokoju (za osobę/noc): 60zł

Usługi dodatkowe:

Śniadanie: 25zł Obiadokolacja: 35zł

Atrakcje

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

Z naszego ośrodka można iść w kilku kierunkach. Nasz pensjonat znajduje się praktycznie na styku szlaków. Dla osób chcących odbyć sobie spokojny, niewymagający spacer możemy polecić wejście na Rachowiec (954 m n.p.m), na którym znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać całą panoramę gór. Z łagodniejszych podejść znajduje się również Sołowy Wierch (853 m n.p.m), do którego można dojść szlakiem niebieskim. Zaś dla osób, chcących trochę wysiłku zachęcamy do wejścia na Wielką Raczę (1236 m n.p.m.) - jest to czterogodzinna trasa, podczas której zdążycie się zmęczyć.

Granica ze Słowacją

Mamy tutaj kilka przejść granicznych. Jedno z nich od strony Skalité-Serafínov stanowi piękną trasę spacerową. Sama miejscowośc Skalité znajduje się pośród górskich terenów. Znajduje się tam amfiteatr, w którym odbywają się wydarzenia kuturalne w sezonie letnim.
Granica ze Słowacją
Zwardoń Ski

Zwardoń Ski

Zimą narciarze oraz snowboardziści mogą skorzystać z ośrodka narciarskiego znajdującego się w Zwardoniu. ZwardońSki - kompleks narciarski, wyposażony w sumie w 7 tras. Znajduje się on w niedużej odległości od naszego ośrodka wypoczynkowego. Osobom początkującym mogą pomóc instruktorzy, nauczą sztuki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Dworzec Beskidzki

Dworzec Beskidzki, czyli schronisko PTTK w Zwardoniu niestety już nieczynne. Obiekt to niemalże zabytek ponieważ budowa rozpoczęła się w roku 1931 z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Rok później, ukończono budowę, zaś 6 stycznia 1933 Dworzec Beskidzki rozpoczął swoją działalność. Linię telefoniczną i drogę dojazdową, po której mogą Państwo przejść do schroniska doprowadzono 1937r. Po wybuchu wojny budynek przejeła niemiecka organizacja N.S. Gemeinschaft „Kraft durch Freude". Pod koniec wojny budynek został rozkradziony, lecz po wojnie został wyremontowany. Schronisko PTTK "Dworzec Beskidzki" cieszyło się sporym ruchem, lecz od 2010 roku pozostaje opustoszałe.
Dworzec Beskidzki
Tereny spacerowe

Tereny spacerowe

Terenów spacerowych mamy dużo. Z pozostałych spokojniejszych tras spacerowych możemy wyróżnić: Aleję Zakochanych, Dużą Pętlę, Małą Pętlę, Aleję Westchnień oraz Wężową Górę.

Wiata Biesiadna

Na Beskidku, przy granicy ze Słowacją znajduje się Wiata Biesiadna. Jest to miejsce, gdzie turyści mogą się zregenerować po lub przed wyruszeniem w lokalne trasy turystyczne. Powstała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest wyposażona w grill, ławki oraz punkt naprawy rowerów.
Wiata Biesiadna