Domek do wynajęcia - Zwardoń

Domek do wynajęcia

Wynajmij cały domek już od 400zł

Zwardoń 45 A, 34-373 Zwardoń

Domek w Zwardoniu

Masz paczkę znajomych i marzyliście o wczasach w górach w doborowym towarzystwie? Zapraszamy! Nasz ośrodek oferuje wyjem całego domku. Cały ośrodek ulokowany jest w Zwardoniu w pobliżu sklepu spożywczego, kościoła oraz stacji kolejowej. Dla turystów aktywnych są tu szlaki turystyczne, z kolei dla osób lubiących podziwiać widoki jest tu taras z widokiem na góry. Zwardoń jest położony blisko granicy ze Słowacją, do przejścia granicznego jest raptem parę kroków. Blisko naszego kompleksu jest ulokowana stacja narciarska Zwardoń Ski.
Parking
WiFi
Czajnik
Kuchnia
Grill
Plac zabaw
Domek dostępny już od 400zł
Spytaj o dostępność
e-mail: kontakt@zgoda-zwardon.pl
tel 1: (+48) 604-515-467
tel 2: (+48) 662-864-141
Ośrodek Wypoczynkowy "Zgoda" jest ulokowany pod adresem Zwardoń 45A, 34-373 Zwardoń. Znajduje się blisko takich miejscowości jak: Żywiec, Skalité, Žilina, Milówka, Istebnam, Rajcza. Miejscowość mieszcząca się w Beskidzie Żywieckim.

Atrakcje

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

Z naszego ośrodka można iść w kilku kierunkach. Nasz pensjonat znajduje się praktycznie na styku szlaków. Dla osób chcących odbyć sobie spokojny, niewymagający spacer możemy polecić wejście na Rachowiec (954 m n.p.m), na którym znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać całą panoramę gór. Z łagodniejszych podejść znajduje się również Sołowy Wierch (853 m n.p.m), do którego można dojść szlakiem niebieskim. Zaś dla osób, chcących trochę wysiłku zachęcamy do wejścia na Wielką Raczę (1236 m n.p.m.) - jest to czterogodzinna trasa, podczas której zdążycie się zmęczyć.

Granica ze Słowacją

Mamy tutaj kilka przejść granicznych. Jedno z nich od strony Skalité-Serafínov stanowi piękną trasę spacerową. Sama miejscowośc Skalité znajduje się pośród górskich terenów. Znajduje się tam amfiteatr, w którym odbywają się wydarzenia kuturalne w sezonie letnim.
Granica ze Słowacją
Zwardoń Ski

Zwardoń Ski

Zimą narciarze oraz snowboardziści mogą skorzystać z ośrodka narciarskiego znajdującego się w Zwardoniu. ZwardońSki - kompleks narciarski, wyposażony w sumie w 7 tras. Znajduje się on w niedużej odległości od naszego ośrodka wypoczynkowego. Osobom początkującym mogą pomóc instruktorzy, nauczą sztuki jazdy na nartach lub snowboardzie.

Dworzec Beskidzki

Dworzec Beskidzki, czyli schronisko PTTK w Zwardoniu niestety już nieczynne. Obiekt to niemalże zabytek ponieważ budowa rozpoczęła się w roku 1931 z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego. Rok później, ukończono budowę, zaś 6 stycznia 1933 Dworzec Beskidzki rozpoczął swoją działalność. Linię telefoniczną i drogę dojazdową, po której mogą Państwo przejść do schroniska doprowadzono 1937r. Po wybuchu wojny budynek przejeła niemiecka organizacja N.S. Gemeinschaft „Kraft durch Freude". Pod koniec wojny budynek został rozkradziony, lecz po wojnie został wyremontowany. Schronisko PTTK "Dworzec Beskidzki" cieszyło się sporym ruchem, lecz od 2010 roku pozostaje opustoszałe.
Dworzec Beskidzki
Tereny spacerowe

Tereny spacerowe

Terenów spacerowych mamy dużo. Z pozostałych spokojniejszych tras spacerowych możemy wyróżnić: Aleję Zakochanych, Dużą Pętlę, Małą Pętlę, Aleję Westchnień oraz Wężową Górę.

Wiata Biesiadna

Na Beskidku, przy granicy ze Słowacją znajduje się Wiata Biesiadna. Jest to miejsce, gdzie turyści mogą się zregenerować po lub przed wyruszeniem w lokalne trasy turystyczne. Powstała ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest wyposażona w grill, ławki oraz punkt naprawy rowerów.
Wiata Biesiadna